Czy kobieta może znać się na wózkach jezdniowych?

wozek2

Dziś jako kobieta niezależna opowiem Wam o paru ciekawostkach z mojej pracy. Szczególnie zapraszam do lektury drogie panie, które tak często pomijane są we wszelkich tekstach dotyczących męskich zagadnień i technicznych problemów. Drogie koleżanki, wcale nie jest tak, że nie dla was jest korzystanie z takich dóbr :) Wystarczy tylko, że zamiast na te seksistowskie strony samców, będziecie wchodzić na mojego bloga oraz na taką stronę:
http://manitou.edu.pl/wozki-widlowe.html
. A tu szereg instrukcji, ciekawostek dla kobiety w UDT. Dziś temat o wózkach widłowych i nie tylko…

Kategorie uprawnień na wózki widłowe

Zaczniemy od prostego pokazania podziału wśród wózków. Pokażę Wam kategorie i wyjaśnię, o co w nich chodzi. Istnieją trzy: 3wjo, 2wjo i 1wjo. Są to kategorie uprawnień, w ramach których mamy możliwość operowania różnymi rodzajami widlaków.

3wjo to wyłącznie wózki specjalizowane, np. z operatorem podnoszonym wraz z ładunkiem. Operator w takim przypadku pracuje w specjalnej kabinie.

2wjo to wózki jezdniowe podnośnikowe, wysokiego składu, unoszące, ciągnikowe oraz te, które należą do kategorii 3wjo. Ta kategoria jest chyba najbardziej popularna, daje maksymalne możliwości przy minimalnych kosztach. Możemy obsługiwać już praktycznie wszystkie wózki widłowe. Czym wobec tego jest 1wjo?

Kilka słów o ładowarkach teleskopowych

ladowarka8To kategoria zachowana dla specjalnych urządzeń – ładowarek teleskopowych – zwanych wózkami jezdniowymi podnośnikowymi ze zmienną fazą wysięgu. Drogie Panie, te nazwy tylko tak strasznie brzmią, ale jeśli logicznie się nad nimi zastanowić, to są bardzo oczywiste i łatwe do zapamiętania.  W ogóle zachęcam do uczenia się ze zrozumieniem, a nie na pamięć. Więcej o 1wjo możecie przeczytać na
http://1wjo.pl
. Wtedy więcej zrozumiemy i od razu nauczymy się.